top of page

Letní trenérská škola

Letní trenérská škola Psychočas je intenzivní týdenní (obvykle zářijový) kurz pořádaný komunitou trenérů z řad studentů psychologie.  Během LTŠ se účastníci naučí, jak udělat efektivní trénink soft skills (tzv. měkkých dovedností), včetně toho, jak pracovat se skupinovou dynamikou, facilitovat diskuzi, stanovovat vzdělávací cíle, dávat konstruktivní zpětnou vazbu a mnoho dalšího. Na konci LTŠ vedou všichni účastníci ve dvojici svůj trénink, na kterém pracují po dobu kurzu s pomocí mentora a po něm dostanou zpětnou vazbu.

Tím to ale zdaleka nekončí! Přímo na LTŠ dostanou účastníci seznam trenérských příležitostí na následující semestr, aby z trénování nevypadli. Pokud účastník odtrénuje 10 hodin, může se ucházet o titul PsychTrenéra (tedy oficiální titul trénérů Psychočas), čímž se posune v hierarchii komunity výš. O tom, jak se stát trenérem a konkrétních krocích si můžete více přečíst níže.

Kromě trenérské komunity funguje v trenérském světě ještě Trenérské centrum. Toto centrum tvoří takovou základnu pro rozrůstající se komunitu trenérů. Mimo to především zajišťuje LTŠ, shromažďuje a nabízí trenérské příležitosti komunitě a vydává certifikáty PsychTrenérům. 
 

ltš.png
bottom of page