top of page

Čtenářská inspirace: Blíž tě nepustím

Milí členové,

doufáme, že čerpáte energii na nadcházející zimní zkouškové období. Pokud byste si ještě rádi přečetli nějakou knížku, než zalehnete do učebnic, skript a poznámek, máme pro Vás další inspirativní četby, a to Blíž tě nepustím od Rolfa Sellina, kterou pro Vás připravila naše recenzentka Simča.

 

Blíž tě nepustím

Rolf Sellin

Kniha čtenáře postupně provádí tématem nastavování osobních hranic a vším, co s osobními hranicemi souvisí v našem běžném životě. V úvodních kapitolách mi přišlo přínosné, jak autor popisuje důležitost naší schopnosti vymezení se a proč je tolik těžké pro lidi říkat ostatním „ne“, což může souviset s prožíváním pocitů viny a strachu.


Hranice se učíme nastavovat již od dětství, čemuž se také věnuje jedna z kapitol, ve které jsem velmi ocenila, že autor popisuje svůj pohled na to, jak rozpoznat a respektovat hranice dětí.


Obecně si z knihy odnáším nový pohled na své vlastní hranice. Díky ní jsem se zamyslela, jestli mé hranice nejsou v něčem příliš úzké, nebo naopak rozvolněné, jak mé hranice rostou společně s tím, jak se vyvíjím já jako osoba. Zároveň jsem zjistila, že někdy může být přínosné mít v některých případech hranice propustné.


Knihu doporučuji všem, kteří by se rádi dozvěděli, v jakých situacích se nastavení našich hranic projevuje v praxi, proč je fajn o nich přemýšlet a v jakých všech úrovních je možné si je vymezit. Na závěr si čtenář může pomocí sebeposuzovacího testu otestovat své aktuální nastavení hranic.

Recenzovala: Simona Vorlíčková

 

Přejeme Vám příjemné čtení a hodně štěstí v nadcházejícím zkouškovém!


13 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opakované volby na tajemníka proběhnou on-line!

Čekají nás online Opakované volby na pozici Tajemníka, ty proběhnou v rámci Členského shromáždění v neděli 14.4.2024 v 18:30 přes platformu Discord. Účast na shromáždění je povinná a tentokrát z organ

Comments


bottom of page