top of page

Staň se trenérem s Letní trenérskou školou!

Zrušili tvůj oblíbený fesťák? Přemýšlíš, co budeš dělat, až konečně skončí zkouškové? Pojeď s námi na Letní trenérskou školu! Je to skvělá příležitost, jak získat nové zkušenosti, strávit nějaký čas s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako ty a poznat nové tváře.

Letní trenérská škola je pořádána trenéry, kteří mají mnoho zkušeností, ale hlavně kladou důraz na Vás – na účastníky a prožitek z kurzu. Počet účastníků je omezený na 12 osob, takže o individuální přístup rozhodně nebude nouze. Společně tvoří komunitu, která je přátelská a vzájemně nápomocná, jistě tě podpoří v osobním růstu a kreativitě. Vzájemně si pomáhají a inspirují se, nemusíš se tedy bát!

 

Neváhejte dlouho, přihlašování probíhá pouze do 31.5.2020 do 23.59 hodin.

Cena pro člena Psychočasu činí 4750,- Kč. Cena pro nečlena činí 5180,- Kč.

Kurz probíhá v Moravci na Vysočině a to od 7. do 13.9.2020.


Přihlašovat se můžete ZDE

 

(Upozorňujeme, že na kurz se mohou hlásit pouze studenti jednooborové či dvouoborové psychologie.)Abychom Vám kurz více přiblížili, zeptali jsme se na zkušenosti jedné z hlavních koordinátorek a zároveň i skvělé trenérky Verči Kocmanové.


Verčo, ty už děláš trenéra poměrně dlouho, co tě k tomu na začátku vedlo a co ti trenérství dalo?

LTŠ jsem zúčastnila před téměř čtyřmi lety. Tenkrát jsem vůbec netušila, co trenérství znamená a co mě na LTŠ čeká. Vnímala jsem to ale jako příležitost získat nové zkušenosti a rozšířit své dovednosti. Nezapomenutelný týden strávený mezi inspirativními lidmi mě vybavil nejen znalostmi, jak poutavou a přínosnou formou neformálně vzdělávat ostatní – od dětí, přes studenty až po dospělé. LTŠ mi doslova změnila můj dosavadní (studentský) život. Otevřela mi dveře k mnoha národním i mezinárodním příležitostem a vybavila mě dovednostmi, díky nimž jsem se následně nebála přijímat nové výzvy a posunovat vlastní hranice.


Kde své trenérské zkušenosti využíváš?

Trenérství se pro mě stalo doslova součástí mého života. Neznamená pro mě pouze připravit a odvést trénink, ale celý životní styl. Trenérské dovednosti využívám denně. Time management pro rozložení studijních povinností a odpočinku (hlavně v této situaci se velmi hodí, chichi), efektivní komunikaci téměř neustále, debriefing při vedení jakékoli schůzky (celkem často naprosto nevědomě), díky prezentačním dovednostem se pro mě prezentace před celým ročníkem staly pouhým povídám namísto stresových situací. A znalosti o principech neformálního vzdělávání jsem uplatnila třeba i na dětském táboře při výuce první pomoci. 😊 Takže rozhodně, trenérství využívám mnohonásobně více, než jsem si kdy vůbec dokázala představit.


Máš nějakou zajímavou historku z tréninků? Jak tréninky probíhají a co všechno je pro to potřeba?

Kouzlo tréninků spočívá v základní metodologii, která vychází z Kolbova cyklu učení. Ten klade důraz na prožitek účastníka, který si musí sám najít cestu k určité dovednosti. Trénink si můžete představit jako workshop, avšak se specifickou metodologií, která zároveň trenérům umožňuje flexibilně reagovat na potřeby účastníků. Na rozdíl od tříd ve školách účastníci nesedí v lavicích, naopak se snažíme o co nejvíce neformální prostředí a s oblibou využíváme i venkovní prostory.

Hmm, zajímavá historka… Zážitků mám z tréninků spoustu. Každý trénink je pro mě jedinečný. Jeden z těch hodně zajímavých byl trénink pro studenty medicíny. Spoustu z nich není zvyklých na neformální přístup ke vzdělávání, takže například vést debriefing po společných aktivitách pro mě představuje někdy docela výzvu. Velkou zkušenost pro mě znamenaly i tréninky vedené v angličtině. Ačkoli by se jazyková bariéra s některými účastníky mohla zdát překážkou, mile mě překvapilo, jak moc byli všichni vždycky milí a vděční za možnost se tréninku zúčastnit. A definitivně, nejvíce intenzivních zážitků mi přinesly vícedenní akce jako LTŠ nebo TRAM (Trainers´ Meeting), jejichž atmosféra je naprosto jedinečná, nepopsatelná a nezapomenutelná!

 

279 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Opakované volby na tajemníka proběhnou on-line!

Čekají nás online Opakované volby na pozici Tajemníka, ty proběhnou v rámci Členského shromáždění v neděli 14.4.2024 v 18:30 přes platformu Discord. Účast na shromáždění je povinná a tentokrát z organ

Comentários


bottom of page