top of page

so 05. 2.

|

Online událost

Test apercepce ruky (Hand Test)

Kurz apercepční projektivní metody pod vedením zkušeného lektora z praxe, Mgr. Zdeňka Altmana.

Přihlašování uzavřeno
Zobrazit další události
Test apercepce ruky (Hand Test)
Test apercepce ruky (Hand Test)

Čas a místo

05. 2. 2022 9:00 – 06. 2. 2022 15:00

Online událost

O události

Lektor: Mgr. Zdeněk Altman

Datum: 5.-6. 2. 2022

Časová dotace kurzu: 16 h 

Cena kurzu: 1500 Kč (pro členy Psychočasu je sleva 200 Kč, tedy částka 1300 Kč).

Forma: online (je nutné, aby měl účastník stabilní připojení k internetu, vhodný je také mikrofon a kamera).

  • Svým obsahovým zaměřením je test apercepce ruky vhodnou doplňkovou metodou k osobnostním dotazníkům i projektivním metodám při posuzování základních osobnostních charakteristik a preferovaných strategií sebeprosazování (hodnotíme, jaký rejstřík možných reakcí má proband k dispozici: postoje k ostatním lidem, přístup k materiálnímu světu, prožívané problémy nebo zábrany a případně možné selhávání při kontaktu s vnějším světem). Je zajímavým podnětem jmenovitě při posuzování agresivity a významným indikátorem „normality“ osobnosti.
  • Účastník by měl mít alespoň základní znalosti psychologie osobnosti. 
  • Obsah kurzu: seznámení s metodou, možnosti a omezení jejího využití, administrace, základní principy a postup při interpretaci, signování, návrhy doplňujících signatur, nové možnosti kvalitativní interpretace, podrobný rozbor řady konkrétních ukázek, praktická cvičení. Konfrontace s testem stromu, kresbou postavy, výhody kombinace více metod, rozbor konkrétních případů s použitím všech probíraných metod. V případě zájmu může být věnován prostor nácviku komunikačních dovedností při administraci metody nebo rozboru protokolů testu ruky přinesených účastníky z jejich vlastní praxe.
  • Kurz probíhá seminární formou, důraz je kladen zejména na otázku praktického využití dané metody. Provádí se podrobný rozbor řady zajímavých protokolů, včetně praktických cvičení pro posluchače.
  • Po skončení kurzu obdrží účastník certifikát o absolvování kurzu. Kurz není akreditovaný.

Sdílet událost

bottom of page